Jak Koreanki oczyszczają cerę z makijażu?

2021-07-13
Jak Koreanki oczyszczają cerę z makijażu?

Zapewne większość z Was słyszała kiedyś o koreańskich rytuałach pielęgnacyjnych lub interesowała się wiecznie promiennie wyglądającą cerą Koreanek. Trzeba przyznać, że wiedzą, jak dbać o skórę i nie szczędzą na zabiegach pielęgnacyjnych. Podstawą każdej rutyny jest właściwe jej rozpoczęcie, które następuje wraz z prawidłowym oczyszczeniem twarzy i przygotowaniem skóry do dalszych działań. Czytaj dalej, jeżeli chcesz poznać sekrety koreańskiego piękna!

Zasadą numer jeden jest wielopoziomowe oczyszczanie skóry. To oznacza, że powinniśmy użyć nie jednego, a dwóch lub nawet trzech produktów. Dopiero po tej pielęgnacji skóra będzie oczyszczona i gotowa na przyjęcie kolejnych kroków.

Krok #1: Demakijaż twarzy olejkiem lub balsamem

Delikatny olej lub balsam myjący poradzi sobie z każdym makijażem, nawet wodoodpornym i zrobi to o wiele dokładniej niż np. płyn micelarny. Dzięki swojej konsystencji, olej łączy się z nadmiarem sebum i zgromadzonymi pod skórą zanieczyszczeniami, pomagając wyprowadzić ich pozostałości na powierzchnię. Wystarczy, że nałożysz go bezpośrednio na twarz i wmasujesz kolistymi ruchami, co jest również świetną alternatywą na wieczorny masaż i stymulację przepływu limfy. Po zakończeniu, spłucz produkt letnią wodą.

Co najważniejsze, olejowe oczyszczanie jest wskazane dla każdego typu cery, nawet tłustej! Olej lub balsam nie będzie skutkował zatkanymi porami czy wzmożonym trądzikiem - wręcz przeciwnie. Właściwie dobrany produkt zapewnia dogłębne oczyszczenie, promienną cerę i przygotowuje twarz do kolejnego etapu.

Krok #2: Oczyszczenie skóry z pozostałości makijażu

Po umyciu twarzy olejem, czas na piankę lub żel czyszczący! Zastanawiacie się, dlaczego nie wystarczy jeden z tych produktów? Sam żel nie jest przystosowany do demakijażu i nie rozpuści kosmetyków na tyle dobrze. Za to sam olej nie wystarczy, aby pozbyć się pozostałości makijażu, pyłków i zanieczyszczeń z powierzchni twarzy oraz wnętrza porów. Sekretem pięknej cery Koreanek nie są tylko produkty pielęgnacyjne. Aby mogły one zacząć działać prawidłowo, skóra musi być odpowiednio przygotowana. Z tego powodu, podwójne oczyszczanie nigdy nie zostaje pomijane.

Na tym etapie, polecamy piankę Dermaheal Foaming Cleanser, prosto z Korei, która jest o wiele lżejsza niż preparaty żelowe i nada się również do osób o suchej i wrażliwej cerze, pozostawiając ją miękką, gładką i sprężystą. Co więcej, pianka pomaga zminimalizować widoczność porów oraz wzmocnić działanie kremów. Swoją wyjątkowość zawdzięcza zawartym w niej peptydom biomimetycznym, które wnikają w głąb skóry. Pamiętaj o tym kroku rano i wieczorem!

Krok #3: Tonizacja

Wiele osób uważa, że po oczyszczeniu twarzy, nadszedł czas na krem i serum... Nic bardziej mylnego! Przed przystąpieniem do kolejnych kroków, nie zapomnij przetrzeć skóry tonikiem, który zapewni przywrócenie właściwego pH skóry. Oczyszczanie twarzy olejami czy piankami jest potrzebne, jednak wymywanie produktów wodą sprawia, że twarz staje się wysuszona, jeżeli wystarczająco szybko nie podejmiemy właściwych działań. Jednym z takich produktów jest, dostępny w sklepie ProAge, koreański Dermaheal Total Care Skin Solution. A dla lepszego efektu, zastosuj strategię Koreanek i zamiast przemywania twarzy wacikiem, delikatnie wklep produkt w skórę opuszkami palców! Kilkukrotne wklepanie toniku w skórę może zdziałać cuda przy cerze suchej, matowej i pozbawionej elastyczności. Wywodzi się to z popularnej techniki nawarstwiania produktów poprzez Koreanki.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak wygląda pełna rutyna pielęgnacyjna Koreanek, obserwujcie naszą stronę, a już niedługo przedstawimy prosty sposób, inspirowany 10 krokami koreańskiej pielęgnacji.

Zapewne większość z Was słyszała o koreańskich rytuałach pielęgnacyjnych lub podziwiała zawsze promiennie wyglądającą cerę Koreanek. Trzeba przyznać, że one wiedzą, jak dbać o skórę i na zabiegi pielęgnacyjne przeznaczają sporo czasu. Ich podstawą jest prawidłowe oczyszczenie twarzy i przygotowanie skóry do dalszych działań. Czytaj dalej, jeżeli chcesz poznać sekrety urody Koreanek!

Zasadą numer jeden jest wieloetapowe oczyszczanie cery z makijażu. To oznacza użycie nie jednego, ale dwóch lub nawet trzech produktów do zmywania makijażu. Dopiero wtedy Koreanki uważają, że skóra jest oczyszczona i gotowa na kolejne zabiegi.

Krok #1: Zmywanie makijażu olejkiem lub balsamem

Delikatny olej lub balsam myjący poradzi sobie z każdym makijażem, nawet wodoodpornym, i zrobi to o wiele dokładniej niż np. płyn micelarny. Dzięki swojej konsystencji olejek do zmywania makijażu łączy się z nadmiarem sebum i zanieczyszczeniami na skórze. Wystarczy, że nałożysz go na twarz i wmasujesz kolistymi ruchami, przy okazji masz wieczorny masaż i stymulację przepływu limfy. Po zakończeniu spłucz produkt letnią wodą.

Co najważniejsze, olejowe oczyszczanie cery z makijażu jest wskazane dla każdego typu cery, nawet tłustej! Zastosowanie oleju lub balsamu nie spowoduje zatkania porów czy nasilenia się trądziku - wręcz przeciwnie. Właściwie dobrany produkt do zmywania makijażu zapewnia dogłębne oczyszczenie skóry, promienną cerę i przygotowuje ją do aplikacji następnych produktów.

Krok #2: Oczyszczenie cery z makijażu pianką lub żelem

Po umyciu twarzy olejem, pora na piankę lub żel myjący! Zastanawiacie się, dlaczego są one potrzebne? Żel lub pianka nie są przystosowane do zmywania makijażu i nie usuną dokładnie kosmetyków. Za to sam olej nie wystarczy, aby pozbyć się pozostałości makijażu, pyłków i zanieczyszczeń z powierzchni skóry oraz porów. Sekretem pięknej cery Koreanek nie są tylko produkty pielęgnacyjne. Aby mogły one zacząć działać prawidłowo, skóra musi być odpowiednio przygotowana. Z tego powodu podwójne oczyszczanie jest całkowicie zrozumiałe.

Na tym etapie zmywania makijażu polecamy piankę Dermaheal Foaming Cleanser, prosto z Korei, która jest o wiele lżejsza niż preparaty żelowe i będzie odpowiednia również dla osób z suchą i wrażliwą cerą, pozostawiając ją miękką, gładką i jędrną. Co więcej, pianka pomaga zminimalizować widoczność porów oraz wzmocnić działanie kremów. Swoją wyjątkowość zawdzięcza zawartym w niej peptydom biomimetycznym, które wnikają w głąb skóry. Pamiętaj o tym kroku rano i wieczorem!

Krok #3: Tonizacja po zmywaniu makijażu

Wydawałoby się, że po zmyciu makijażu należy nałożyć krem i serum... Nic bardziej mylnego! Wtedy właśnie trzeba przetrzeć skórę tonikiem, który przywróci jej właściwe pH. Oczyszczanie cery z makijażu olejkami i piankami jest skuteczne, ale dopiero zmywanie tych produktów wodą sprawia, że skóra się przesusza, jeżeli jej zaraz nie nawilżymy. Można to zrobić, dostępnym w sklepie ProAge, koreańskim tonikiem Dermaheal Total Care Skin Solution. A dla lepszego efektu zastosuj strategię Koreanek i zamiast przemyć twarz wacikiem delikatnie wklep produkt w skórę opuszkami palców! Kilkukrotne wklepanie toniku może zdziałać cuda przy cerze suchej, matowej i pozbawionej elastyczności. Wzięło się ono z popularnej techniki warstwowego nakładania produktów, którą Koreanki często praktykują.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak wygląda pełna rutyna pielęgnacyjna Koreanek, obserwujcie naszą stronę, a już niedługo przedstawimy prosty sposób inspirowany 10 krokami koreańskiej pielęgnacji.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Dermaheal Total Care Skin Solution 275g

Dermaheal Total Care Skin Solution 275g

119,00 zł
43,27 zł / 100g
Dermaheal Foaming Cleanser 150ml

Dermaheal Foaming Cleanser 150ml

104,00 zł
69,33 zł / 100ml
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-24
Rewelacja:)
2024-02-13
jest super
pixel