Koreańskie sekrety piękna - oczyszczanie, nawilżanie i ochrona UV

2021-07-22
Koreańskie sekrety piękna - oczyszczanie, nawilżanie i ochrona UV

Często podczas oglądania zdjęć Koreanek, koreańskich filmów czy seriali, można zwrócić uwagę na ich niesamowicie gładką, pozbawioną niedoskonałości i przypominającą porcelanę cerę. Zapewne nie raz miałyście w głowie pytania: jak to jest możliwe? Czy one mają dostęp do tajnych kosmetyków, o których nie wiedzą kobiety z innych części świata? Dzisiaj przyjrzymy się temu, w jaki sposób Koreanki utrzymują cerę w nieskazitelnej formie.

Niedawno zaprezentowaliśmy możliwości wdrożenia masek w płachcie do rutyny pielęgnacyjnej. Oprócz tej metody pielęgnacji, Koreanki posiadają wiele innych sztuczek, które pomagają im uzyskać zamierzony efekt. Wśród kroków, które należy podjąć są, przede wszystkim, oczyszczanie, nawilżanie oraz ochrona przed promieniowaniem UV - szczególnie groźnym latem, podczas słonecznych dni.

Oczyszczanie jako podstawa w dbaniu o skórę twarzy

Pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem do uzyskania pięknej cery jest regularne aplikowanie kosmetyków, usuwających zanieczyszczenia z powierzchni twarzy. Wśród Koreanek popularny jest trzyetapowy proces pielęgnacji.

Na początku, aplikują one produkty na bazie olejków, aby pozbyć się resztek makijażu oraz nadmiaru łoju skórnego. Dodatkowo, wykonując delikatny masaż skóry twarzy, pobudzają krążenie krwi, co gwarantuje cerze promienny i rozświetlony wygląd. Takie ruchy, oprócz tego, że są relaksujące, powodują także ujędrnienie mięśni twarzy, a w konsekwencji przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek i efektów starzenia się skóry.

Następnie przychodzi pora na kosmetyki w piance lub żelu, np. Dermaheal Foaming Cleanser. Środki bogate w peptydy biomimetyczne naprawiają także zniszczoną skórę i wzmacniają wierzchnią warstwę cery. Koreanki korzystają z takich preparatów, by pozbyć się pyłu i potu, czyli zanieczyszczeń, których nie udało się zlikwidować, używając olejków.

Trzecim etapem są toniki. Ich zadaniem jest usunięcie resztek kosmetyku z poprzedniego kroku, ale, przede wszystkim, pomagają zachować odpowiednie pH skóry oraz ułatwiają wchłanianie kolejnych specyfików. Ciekawą propozycję wśród toników stanowi Dermaheal Total Care Skin Solution.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o procesie oczyszczania skóry twarzy kliknij w ten link i sprawdź nasz wcześniejszy blog post.

Nawilżanie to kolejny krok do uzyskania pięknej cery

Po oczyszczeniu skóry ze wszelkich zanieczyszczeń, Koreanki zabierają się za zadbanie o odpowiednie nawilżenie cery. Dzięki temu mają pewność, że skóra twarzy pozostanie jędrna i wygładzona. Na rynku istnieje wiele typów kosmetyków, spełniających tę funkcję, jednak każdy z nich został stworzony z myślą o odmiennych potrzebach pielęgnacji. W sklepach znajdziemy:

  • Esencje, zapewniające najlepsze nawilżenie i pozwalające zachować zdrową i silną skórę, mniej podatną na pojawienie się niedoskonałości. Dermaheal Hydro Balance Fluid okaże się pomocny w tej kwestii.
  • Serum, przydatne przy nawilżaniu poważnych zmian skórnych. Polecamy kosmetyk Dermaheal Vitalizing Serum, dostępny w sklepie internetowym Proage.pl.
  • Kremy pod oczy, które pomagają w miejscach, gdzie skóra jest znacznie cieńsza i bardziej podatna na pojawianie się niedoskonałości. Ciemne plamy czy obrzmienia to często spotykane problemy w tych okolicach twarzy. Rozwiązaniem będzie Dermaheal Vitalizing Eye Tension Gel.
  • Kosmetykiem, którego używa się jako ostatniego, podczas zabiegu nawilżania, jest krem nawilżający. Koreanki zostawiają go na sam koniec, ponieważ w swoim działaniu kremy ograniczają wyparowywanie wody ze skóry, co jest szczególnie istotne w ciepłym i wilgotnym klimacie. Dermaheal Vitalizing Cream zapewni odpowiednią ochronę w różnych warunkach. Dla skóry dojrzałej polecamy Pink Magic krem, który dodatkowo ma silne działanie estrogenowe.      

Ochrona przed promieniowaniem UV przydaje się w codziennej pielęgnacji

Nie tylko w czasie intensywnych dni słonecznych skóra twarzy jest narażona na podrażnienia. Codzienne używanie kremów z filtrem UV chroni przed przedwczesnym starzeniem się cery, a także przed rakiem skóry. Pamiętajcie o używaniu tych preparatów, nawet jeśli planujecie spędzić cały dzień w pomieszczeniach. Promienie ultrafioletowe przenikają przez szyby, więc również w wnętrzach należy mieć na uwadze używanie kremów z filtrem.

W sklepach spotkamy się z dwoma typami takich kosmetyków: mineralnymi i chemicznymi.
Mineralne kremy odbijają promienie UV, chroniąc cerę przed uszkodzeniami.
Z kolei, chemiczne pochłaniają promienie i przekształcają je w ciepło, w ten sposób zabezpieczając cerę. Preparaty chemiczne nie są tak odporne na promieniowanie jak mineralne, więc co 2-3 godziny należy ponownie rozprowadzić dawkę kremu.
Jedną z propozycji produktów z filtrem jest Dermaheal Sun Screen SPF 50 PA +++, który posiada w swoim składzie liczne peptydy oraz wyciągi roślinne i owocowe, działające kojąco i pielęgnująco na skórę twarzy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy od ProAge na stronie https://proage.pl/.

Często podczas oglądania zdjęć Koreanek można zauważyć, że wszystkie one mają niesamowicie gładką, pozbawioną niedoskonałości i przypominającą porcelanę cerę. Zapewne nie raz się zastanawiałyście: jak to możliwe? Czy one mają dostęp do tajnych kosmetyków, o których nie wiedzą kobiety z innych części świata? Dzisiaj przyjrzymy się temu, w jaki sposób Koreanki utrzymują cerę w nieskazitelnej formie.

Niedawno zaprezentowaliśmy maski w płachcie, które warto wdrożyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Oprócz nich Koreanki stosują całkiem proste metody, które pomagają im utrzymać cerę w tak doskonałym stanie. Wystarczy regularne oczyszczanie skóry, nawilżanie jej oraz ochrona przed promieniowaniem UV - szczególnie niebezpiecznym latem, nie tylko podczas słonecznych dni.

Oczyszczanie skóry jako podstawa pielęgnacji

Pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem w celu uzyskania pięknej cery jest regularne stosowanie kosmetyków do oczyszczania skóry. Koreanki zwykle dzielą oczyszczanie skóry na trzy etapy.

Zaczynają od aplikacji produktów na bazie olejków, aby pozbyć się resztek makijażu oraz nadmiaru sebum. Dodatkowo, wykonując delikatny masaż twarzy, pobudzają krążenie krwi, co gwarantuje cerze promienny i rozświetlony wygląd. Taki masaż nie tylko relaksuje, ale powoduje także ujędrnienie mięśni twarzy, a w konsekwencji przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i opóźnia starzenie się skóry.

Następny etap oczyszczania skóry to użycie kosmetyków w piance lub żelu, np. Dermaheal Foaming Cleanser. Są to produkty bogate w peptydy biomimetyczne, które naprawiają uszkodzoną skórę i wzmacniają jej wierzchnią warstwę. Koreanki korzystają z takich preparatów, by doczyścić skórę z ewentualnych resztek pyłu i potu, których nie usunął olejek.

Trzecim etapem oczyszczania skóry jest zastosowanie toniku. Jego podstawowym zadaniem jest usunięcie pozostałości kosmetyku z poprzedniego kroku, ale także ma on pomóc nawilżyć skórę, zachować jej odpowiednie pH oraz ułatwić wchłanianie kolejnych specyfików. Te wszystkie cele z powodzeniem osiągniesz dzięki Dermaheal Total Care Skin Solution.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o procesie oczyszczania skóry twarzy, kliknij w ten link i sprawdź nasz wcześniejszy blog post.

Nawilżanie skóry - kolejny krok do pięknej cery

Po oczyszczeniu skóry Koreanki przystępują do odpowiedniego jej nawilżenia. Dzięki temu skóra twarzy pozostanie jędrna i wygładzona. Na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków nawilżających, są to m.in.:

  • Esencja - gwarantuje najlepsze nawilżenie skóry i pozwala zachować ją zdrową i mocną, mniej podatną na pojawienie się niedoskonałości. Dermaheal Hydro Balance Fluid właśnie tak działa.
  • Serum - zapewni nawilżenie skórze mocno przesuszonej. Polecamy kosmetyk Dermaheal Vitalizing Serum, dostępny w sklepie internetowym proage.pl
  • Krem pod oczy - pomoże nawilżyć skórę w tych obszarach, gdzie jest znacznie cieńsza i bardziej podatna na pojawianie się niedoskonałości, np. zasinienia czy obrzmienia. W poprawie nawilżenia skóry pod oczami bardzo dobrze sprawdzi się Dermaheal Vitalizing Eye Tension Gel.
  • Krem nawilżający. Koreanki zostawiają go koniec pielęgnacyjnej rutyny, ponieważ ten rodzaj kremu ogranicza odparowywanie wody z naskórka, dzięki czemu poziom nawilżenia skóry jest odpowiedni. Dermaheal Vitalizing Cream zapewni taki poziom, a do tego zredukuje zmarszczki. Dla skóry dojrzałej polecamy Pink Magic krem, który zawiera składniki działające jak estrogeny, tak potrzebne kobietom w wieku okołomenopauzalnym i późniejszym.       

Obowiązkowa ochrona przed promieniowaniem UV

Nie tylko latem w pełnym słońcu skóra jest narażona na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Codzienne stosowanie kremów z filtrem UV zapewnia ochronę przed przedwczesnym fotostarzeniem się cery, ale także przed rakiem skóry. Ich aplikacja każdego dnia jest konieczna, nawet jeśli większość czasu spędza się w pomieszczeniach - promienie ultrafioletowe przenikają przez szyby, więc również w wnętrzach odpowiednia ochrona UV się przyda. 

W sklepach są dostępne dwa rodzaje preparatów do ochrony UV - mineralne i chemiczne.
Mineralne kremy odbijają promienie UV, chroniąc cerę przed uszkodzeniami.
Chemiczne pochłaniają promienie i przekształcają je w ciepło, w ten sposób chroniąc cerę. Preparaty chemiczne nie są tak odporne na promieniowanie jak mineralne, więc co 2-3 godziny należy ponownie je zaaplikować.
Ochronę UV zapewni Dermaheal Sun Screen SPF 50 PA +++, który ma w składzie liczne peptydy oraz wyciągi roślinne i owocowe, działające kojąco i pielęgnująco na skórę twarzy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy od ProAge na stronie https://proage.pl/

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Dermaheal Total Care Skin Solution 275g

Dermaheal Total Care Skin Solution 275g

119,00 zł
43,27 zł / 100g
Dermaheal Sun Screen SPF 50 PA +++ 50g

Dermaheal Sun Screen SPF 50 PA +++ 50g

164,90 zł138,00 zł
27,60 zł / 10g
Dermaheal Vitalizing Serum 40ml

Dermaheal Vitalizing Serum 40ml

229,00 zł
57,25 zł / 10ml
Dermaheal Vitalizing Cream 40g

Dermaheal Vitalizing Cream 40g

249,00 zł
62,25 zł / 10g
Dermaheal Foaming Cleanser 150ml

Dermaheal Foaming Cleanser 150ml

104,00 zł
69,33 zł / 100ml
PINK Magic Krem 50ml

PINK Magic Krem 50ml

298,00 zł250,00 zł
50,00 zł / 10ml
Larimedical SATIN SPF50 50ml

Larimedical SATIN SPF50 50ml

149,00 zł109,00 zł
21,80 zł / 10ml
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 47 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-02
Bardzo szybka wysyłka. Paczka dobrze zabezpieczona. Produkt w dobrej cenie. Dziękuję.
2024-02-24
Rewelacja:)
pixel