Serum – skoncentrowany eliksir piękna
Jeszcze kilka lat temu w podstawowej pielęgnacji cery ograniczałyśmy się do szybkiego demakijażu i nałożenia kremu. Wraz z powszechnym wzrostem świadomości potrzeb skóry chętniej sięgamy po różnorodnego typu kosmetyki wspierające codzienne metody pielęgnacyjne i wzmacniające efekty stosowania innych produktów. I tak do naszej rutyny dołączyły peelingi enzymatyczne, maski w płachcie czy odżywcze sera. To tym ostatnim poświęcimy dziś kilka słów.
Serum to preparat o wysokim stężeniu aktywnych składników (drogocennych olejów, witamin, ekstraktów z roślin, ziołowych roztworów). Działa mocniej i bardziej intensywnie od kremu. Choć jest bardziej skoncentrowane, to przeważnie ma lżejszą formułę, konsystencję wodnistą, postać emulsji, żelu lub lekkiego olejku. Z reguły stosunkowo szybko się wchłania. Serum do twarzy, w zależności od składu, ma za zadanie głęboko nawilżać, wygładzać zmarszczki, napinać skórę, rozjaśniać, rozświetlać bądź normalizować pracę gruczołów łojowych.
Serum najlepiej włączyć do codziennej pielęgnacji po 25. roku życia. Regularne stosowanie tego kosmetyku może pomóc wygładzić pierwsze zmarszczki i spowolnić proces powstawania nowych.
Jak stosować serum?
Na początek ważna uwaga: serum nie zastępuje kremu, powinno się je stosować pod krem. Bardzo dobrze sprawdzają się kompleksowe kuracje preparatami z tej samej serii, bo ich działanie uzupełnia się. Ważna jest kolejność aplikacji kosmetyków. Zaczynamy od demakijażu (płynem micelarnym, mleczkiem do demakijażu lub olejem), domywamy twarz żelem lub pianką, dalej tonizujemy skórę, na końcu nakładamy serum, a po nim krem. Do wyżej wspomnianych etapów pielęgnacji warto przynajmniej raz w tygodniu dodać peeling i maskę. Dlaczego należy na serum nałożyć krem? Po pierwsze nie zawiera ono filtra UV, który jest potrzebny przez cały rok, po drugie - ze względu na lekką konsystencję serum szybko się utlenia. Nałożony na wierzch krem zapobiega "ucieczce" serum. Po trzecie, nałożenie podkładu bezpośrednio na serum nie należy do rzeczy łatwych – często fluid nieestetycznie roluje się na skórze. Krem i serum to zgrany duet, który doskonale się uzupełnia, wpływając korzystnie na ostateczny, pożądany efekt pielęgnacji.
Jak wybrać odpowiednie serum?
W ofercie rynkowej jest mnóstwo produktów, a ich skład i działanie zależą od typu skóry oraz oczekiwanych efektów. Do najpopularniejszych należą:
• serum z antyoksydantami – polecane, gdy zmagasz się z przebarwieniami lub masz cerę o naturalnie szarym kolorycie. Świetnym wyborem będzie np. serum z witaminami C, E, koenzymem Q10, wyciągiem z zielonej herbaty czy granatu.
• serum złuszczające - w jego składzie znajdziemy kwasy odpowiadające za złuszczanie naskórka i wygładzanie skóry, np. kwas glikolowy, laktobionowy, mlekowy, migdałowy. Często w kosmetykach złuszczających występują papaina (ekstrakt z papai) czy bromelaina (z ananasa). Serum z takimi składnikami jest szczególnie skuteczne, gdy zmagasz się z bliznami potrądzikowymi oraz przy redukcji zmarszczek.
• serum nawilżające - powinno zawierać substancje o silnie nawilżającym działaniu, np. kwas hialuronowy, glicerynę, mocznik, pantenol, betainę, skwalan, ekstrakt z miodu. Polecane każdemu i bez względu na wiek, bo bardzo trudno jest przedawkować nawilżenie skóry.
• serum przeciwzmarszczkowe - jego zadaniem jest poprawa jędrności i elastyczności skóry. Chroni ją przed fotostarzeniem oraz wspiera proces niwelowania drobnych zmarszczek. Działanie takie wykazują: retinol, koenzym Q10, kwas hialuronowy, peptydy, komórki macierzyste, telomery, akwaporyny i witamina C.
• serum normalizujące - przeznaczone do skóry problematycznej, tłustej. Jego zadaniem jest regulowanie pracy gruczołów łojowych. Powinno zawierać składniki matujące i wpływające na ilość produkowanego sebum, np. cynk, ekstrakt z bazylii, imbiru, brzozy, witaminy B5, B6.
Serum z peptydami biomimetycznymi
Współczesna kosmetologia wykorzystuje nowoczesne, zaawansowane technologie, by zminimalizować skutki upływu czasu i ich wpływ na wygląd cery. Do składników aktywnych nowej generacji, które dają świetne rezultaty w terapii anti-aging, należą peptydy biomimetyczne. Są to syntetyczne odpowiedniki związków organicznych, takich jak kolagen, kwas hialuronowy czy elastyna. Ich podstawowym celem jest odpowiednie sterowanie mechanizmami metabolicznymi komórek, tak by stymulowały produkcję tych substancji.
Serum, w którym zastosowano właśnie takie peptydy, jest Serum Dermaheal Cosmeceutical. Jego formuła bazuje na oligopeptydzie-24, który pomaga tworzyć nowe komórki tkanki skórnej pozwalające zachować młody wygląd na dłużej. Dodatkowo peptyd ten skutecznie redukuje zmarszczki i przebarwienia, zwiększa elastyczność skóry i rozświetla ją.
Jeśli Twoja cera potrzebuje zarówno redukcji zmarszczek, odżywienia, jak i nawilżenia, nie bój się stosować dwóch rodzajów serum naprzemiennie. Wspomóż terapię anti-aging zaawansowanym serum do twarzy Dermaheal Vitalizing. Dzięki doskonale dobranym oligopeptydom i polipeptydom preparat ten pomaga skórze zachować optymalny poziom nawilżenia. Składniki serum wnikają w głąb skóry, odżywiają ją i pobudzają produkcję substancji, których wraz z wiekiem zaczyna brakować - elastyny i kolagenu. Dzięki temu skóra staje się jędrna, a oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, zostają zminimalizowane.
Wszystko w jednym serum
Na rynku niewiele jest produktów dysponujących tak wszechstronnym działaniem. Naszym hitem jest serum Dermaheal Hydro Balance Fluid, które bezpardonowo rozprawia się z pierwszymi oznakami starzenia, niweluje nierówny koloryt skóry i drobne zmarszczki, wyraźnie nawilża skórę i widocznie ją rozjaśnia. Dzięki kojącym emolientom i intensywnej konsystencji skóra staje się pełna blasku, piękna i zdrowa.
Efekt ten jest możliwy do uzyskania dzięki bogatej formule z kompleksem peptydów biomimetycznych: oligopeptydowi-24, oligopeptydowi-20 i tripeptydowi-1. Pierwszy z nich skutecznie redukuje zmarszczki i przebarwienia, pozytywnie wpływając na elastyczność i koloryt skóry. Przyczynia się do tworzenia matrycy pozakomórkowej, czyli struktury wypełniającej przestrzeń między komórkami. Drugi i trzeci goją rany, redukują zmarszczki i zapobiegają ich powstawaniu poprzez aktywne generowanie nowych komórek skóry. W serum zawarty jest też koncentrat rejuliny - peptyd o działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym, regenerujący pantenol czy nadająca miękkości i jedwabistości betaina. Dodatkowo ekstrakt z korzenia lukrecji pobudza krążenie skóry, a działaniem ujędrniającym wykazuje się ekstrakt z liści zielonej herbaty, który ma też silne właściwości antyoksydacyjne, łagodzące i przeciwzapalne.
W powyższym tekście wykazaliśmy korzyści płynące z regularnego stosowania serum. Ma ono naprawdę niezwykłe właściwości, o których można się szybko przekonać na własnej skórze – potęguje skuteczność dotychczasowej pielęgnacji i poprawia wygląd cery. Aplikacja serum jest przyjemna i nie wymaga specjalnej zmiany dotychczasowych nawyków – to tylko jeden dodatkowy etap pielęgnacji.
Polecane kosmetyki znajdziesz tutaj:
https://proage.pl/product-pol-67-Dermaheal-Cosmeceutical-Anti-Wrinkle-Serum-40ml.html?query_id=1
https://proage.pl/product-pol-51-Dermaheal-Vitalizing-Serum-40ml.html?query_id=1
https://proage.pl/product-pol-127-Dermaheal-Hydro-Balance-Fluid-50g.html